Seksualność mężczyzny w chorobie nowotworowej.

Poradnik dla mężczyzn i ich partnerek.

Poradnik_3Poradnik stanowi uzupełnienie wiadomości o łagodzeniu bądź zniesieniu dysfunkcji erekcyjnej i płodności u mężczyzn.

Współpraca: Centrum Onkologii-Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie
Licencja: American Cancer Society
Konsultacja merytoryczna: prof. dr hab. med. Maciej Krzakowski
Konsultacja medyczna: dr med. Wojciech Rogowski
Konsultacja psychoonkologiczna: dr Mariola Kosowicz

„Z ogromną satysfakcją przyjmuję dostępność pierwszego w Polsce poradnika dotyczącego seksualności mężczyzn dotkniętych chorobą nowotworową. Dzieło jest doskonale przygotowane pod względem merytorycznym i wyczerpuje niemal wszystkie aspekty dysfunkcji erekcyjnej (ED – ang. erectile dysfunction) i płodności w kontekście nie tylko męskim, ale również pary. U wielu chorych leczonych radykalnie z powodu raka, a także u ich bliskich pojawienie się ED powoduje poczucie nieodwracalnego okaleczenia związanego z terapią oraz poczucie niepełnej wartości z tego powodu. Poradnik ten znakomicie wpisuje się w uzupełnienie wiadomości o łagodzeniu bądź zniesieniu ED podkreślając, że nie leczenie jest okaleczające, a jedynie choroba która stwarza konieczność jego zastosowania. Wczesne wykrycie raka, w stopniu ograniczonym do narządu, pozwala leczyć z zastosowaniem technik (nie tylko chirurgicznych) zmierzających do oszczędzenia struktur odpowiedzialnych za satysfakcjonujący wzwód bądź ejakulację. W naszych zatem rękach jest dopilnowanie tego, by poddawać się systematycznym badaniom profilaktycznym. Bo to właśnie od nas zależy jakość naszego życia i jakość naszego zdrowia! Działania Fundacji, będącej inicjatorem stworzenia Poradnika, zasługują na najwyższy szacunek. Wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego znakomitego opracowania składam serdeczne gratulacje oraz podziękowania w imieniu całej społeczności onkologicznej. Mam nadzieję, że Poradnik spełni oczekiwania wszystkich naszych pacjentów, a z czasem doczeka się kolejnych wydań. Zasługuje na to!”

 prof. dr hab. med. Piotr L. Chłosta, FEBU

Przewodniczący Sekcji Endourologii i ESWL Polskiego Towarzystwa Urologicznego, Kierownik Klinicznego Działu Urologii Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, I Zespół Dydaktyki Urologicznej Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie

Na dół

Drodzy Darczyńcy! Dziękujemy!

Wszystkim, którzy przyczynili się do powstania i realizacji programu oraz jego dalszego rozwoju.

Na dół

Sponsoruj naszą działalność i zyskuj skuteczną reklamę

Jednym z profitów sponsoringu naszego programu jest reklama w internecie na naszych stronach.

Do góry

Patronat

Oto instytucje które sprawują nad nami patronat

W górę