Życie po nowotworze.

Poradnik dla osób po przebytej chorobie.

Poradnik nr 13Poradnik jest zaadresowany do osób, które po wyleczeniu muszą borykać się z różnymi trudnościami wynikającymi z trwałych następstw choroby i jej leczenia.

Współpraca: Wielkopolskie Centrum Onkologii
Licencja: National Cancer Institute of United States
Konsultacja merytoryczna: mgr Dorota Gołąb, mgr Katarzyna Cieślak, Marta Zagozda

„Z dużym zainteresowaniem przeczytałam „Życie po nowotworze. Poradnik dla osób po przebytej chorobie”, który nie tylko zawiera bardzo ważne praktycznie informacje, ale okazuje się także niezwykle aktualny. Wiemy, że dzięki sukcesom onkologii, liczba osób, które mają tę chorobę „za sobą“ stale rośnie.

Bardzo wielu byłych pacjentów onkologicznych wraca w pełni do zdrowia i sił, podejmuje nowe wyzwania wykreślając chorobę ze swego życiorysu. I tak jest dobrze. Życzymy im pełnego, radosnego życia, w którym choroba stanie się dla nich wydarzeniem ważnym, ale tylko incydentem należącym do przeszłości. Każdy człowiek jest jednak inny – są tacy, którzy wciąż żyją w cieniu raka, nie mogąc się wyzwolić z lęku przed nawrotem choroby. Jest także dość duża grupa osób, która po wyleczeniu musi borykać się z różnymi trudnościami wynikającymi z trwałych następstw choroby i jej leczenia. Poradnik jest zaadresowany właśnie do tych osób, które boją się przyszłości, niepokoją zauważonymi objawami, z trudem przystosowują się do gorszej sprawności, zmęczenia, wahań nastroju czy innych zmian, które trwale towarzyszą ich życiu. Wielką bolączką naszych czasów są trudności w komunikacji i niedostatek informacji – tym bardziej, że wiedza na temat zdrowia prezentowana np. w Internecie nie zawsze zawiera wiarygodne informacje. Poza zmianami, które niepokoją lub drażnią człowiek chciałby się także dowiedzieć jak może sobie pomóc: jak poradzić sobie ze stresem, z uczuciem skutku czy gniewu, jak nawiązywać lepsze kontakty z otoczeniem, jak pełniej i radośniej żyć. Poradnik nie spełni wszelkich Państwa oczekiwań – może jednak okazać się bardzo przydatny jako punkt wyjścia do rozpoczęcia korzystnych zmian w swoim życiu po raku.

Zachęcam Państwa do skorzystania z Poradnika, ponieważ może on Państwu naprawdę pomóc.”

 

prof. dr hab. n. med. Krystyna de Walden-Gałuszko
Prezes Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego,
Kierownik Katedry Psychiatrii na Wydziale Nauk Medycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego

Na dół

Drodzy Darczyńcy! Dziękujemy!

Wszystkim, którzy przyczynili się do powstania i realizacji programu oraz jego dalszego rozwoju.

Na dół

Sponsoruj naszą działalność i zyskuj skuteczną reklamę

Jednym z profitów sponsoringu naszego programu jest reklama w internecie na naszych stronach.

Do góry

Patronat

Oto instytucje które sprawują nad nami patronat

W górę